Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..

Hayvanlarla Mutlu Bir an..

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

OTUR KOMUTU

YazarMesaj
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

OTUR KOMUTU Empty
MesajKonu: OTUR KOMUTU   OTUR KOMUTU Icon_minitimePtsi Tem. 05, 2010 10:40 am

Köpeğinize otur komutunu öğretmekmi istiyorsunuz, bunu neredeyse bütün köpek sahipleri istemektedir ve çokta zor değildir öğretmesi. Bu komuta geçmeden önce köpeğinizin ‘ hayır ‘ komutunun öğrenmesi gerekir, şimdi biraz detaya geçelim.

Burada tüm eğitimlerde olduğu gibi köpeğinize kesinlikle sevgi ile şiddet göstermeden yaklaşınız. Köpek eğitimi konusunda tüm eğitimlerde en önemli madde budur, köpek herhangi bir şeyi cezalandırılarak değil ödüllendirilerek öğrenir.

Bir süre sonra siz onu ödüllendirin diye, onu sevin ona ödül verin diye her komutunuzu dinler hale gelir. Köpekler komut almayı seven hayvanlardır ve kolayca eğitebilirsiniz.

Otur komutunun öğretimi için önce onun sizi dinlemesini sağlayın, onunla konuşun, daha sonra onun ilgisini çekicek birşey alın elinize ve ona gösterin, onun takip etmesini sağlayın ve bir süre onunla oynayın.

Daha sonra o oyuncağı köpeğin kafasının üstüne ( oturmadan göremiyeceği şekilde ) getirin, böylece köpek olduğu yerde oturacaktır, poposu yere deydiği anda siz ona afferin deyin ve onu severek veya herhangi bir şekilde onu ödüllendirin. Bunu devamlı yapmaya başlamanızın ardından köpek bunu kolaylıkla öğrenecektir..

Daha sonralarda dışarıda gezerken oturmasını öğretmek için tasmadan onu çekerek otur demeniz yeterli olacakdır, daha sonradan tasmadan çekmesenizde otur dediğiniz zaman köpeğiniz oturacaktır.
http://candostum.benimforum.org

OTUR KOMUTU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» gel komutu