Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..

Hayvanlarla Mutlu Bir an..

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

gel komutu

YazarMesaj
eeyore
Meraklı Pati
Meraklı Pati
eeyore

gel komutu Empty
MesajKonu: gel komutu   gel komutu Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 2:36 am

köpeğinizin çağırdığınızda gelebilmesi için yapılıcak en iyi sonuç veren yöntem;

öncelikle otur ve bekle komutunu daha doğrusu sizden uzak bir yerde sabit durabilmesini sağlamanız gerekiyor
daha sonra bu uzatılan tasmalardan bir tane edinip can dostunuza takın ve oturmasını söyleyin

tasmayı rahat bırakarak (herhangi bir halukarda tasmanın takılı olduğunu hissetmeyip kendini rahat hissetmeli yada herhangi bir kuvvet hayvana yön vermemeli sabit durmalı) köpeğinizden uzaklaşın. tasmanın uzun olmasına kesinlikle dikkat edin. köpeğinizden uzaklaştıktan sonra ödül mamasını elinizde hazır tutun ve "gel" diyerek kendinize gelmesini sağlayın. birsürü maymunluk yapmanız gerekebilir komutu bilmediği için ne diyo bu demesi gayet doğal gel dediğinizde yanınıza geldiği anda ödül maması verin eğer gel komutuna rağmen duruyorsa tasmasını çok hafif uyarıcı derecede çekerek gelmesini sağlayın ve yanınıza geldiği anda ödül mamasını arkadaşınıza verin yesin.

bir süre mamayla tekrarlayarak çok tekrar yaparak köpeğinize bunu alıştırın

bir süre sonra ödül mamasını kesip sadece komut ve tasmanın tepkimesiyle gel komutu vererek gelmesini bekleyin.
çevrelenmiş sınırları bir alanda bunu tasmasız yapmaya başlayın iyice köpeğiniz alıştıktan sonra arada tasmasız yanınıza geldiğinde de ödül maması verin ama ipin ucunu kaçırmayın o zaman hep ödül maması isteyecekk ve yapmayacaktır ödül maması vermediğiniz taktirde. o ayarı iyi yapmalısınız

sık sık alıştırma yaparsanız olumlu sonuç alırsınız.

not: ben kendi rot'umda uygulamıştım çok kez eğitmenimlede konuştuğumda doğru yaptığımı söylediği için paylaşayım dedim.

gel komutu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» OTUR KOMUTU