Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..

Hayvanlarla Mutlu Bir an..

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

genel özellikler

3 posters
YazarMesaj
eeyore
Meraklı Pati
Meraklı Pati
eeyore

genel özellikler Empty
MesajKonu: genel özellikler   genel özellikler Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:53 pm

Familya: Av köpeği, avı bulup getiren köpek
Diğer Adları: Labrador Ritrivır
Rengi: Sarı; çikolata rengi; çoğunlukla siyah
Çıkış Yeri: Kanada
Çıkış Tarihi: 1800'ler
Orjinal İşlevi: Suda avı bulup getirme
Günümüzdeki İşlevi: Suda avı bulup getirme, rehber, itaat yarışmaları, bulma getirme saha yarışmaları
Ortalama Ömür: 10-12 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 29-36/25-32 kg
Boy Erkek/Boy Dişi[/b]: 57-62/55-60 cm

Temel Özellikleri
Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. özellikle de suda oynama bayılır.

çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. İnsanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.

Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.

Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.

Neler Yapar?

Koku alma duyusu çok gelişmiştir. Efendisiyle uyum içinde çalışmayı bilir. Bataklık ve sulu arazilerde avı getirme konusunda mükemmeldir. Suya dalma alışkanlığını yüzyıllarca sürdürmüş, ağlarını toplayan balıkçılara yardımcı olmuştur. Soylu, sağlıklı ve dayanıklı bir köpektir.

Labrador Retriever çalışmayı seven enerjik bir köpektir. Bol egzersize gereksinimi vardır. Labrador obur olabilir bu nedenle diyetine ve egzersiz düzeyine dikkat edilmelidir.

Kökeni
Bir zamanlar "St John Köpeği" diye bilinen Labrador Retriever en popüler köpek ırklarından biridir. Kanada, Newfoundland'da geliştirilmiş bir ırktır. Labrador buzlu sulara atlayarak balıkçıların ağlarını kıyıya çekmek için eğitilirdi. 1800'lü yıllarda Labrador'dan Ingiltere'ye getirilen köpeklerin vurulan avı geri getirme güdüleri daha güçlendirildi. Kibar ve sevgi dolu karakteri nedeniyle en iyi aile köpeklerinden biridir.

alıntıdır.

(diğerlerine siteden bakabilirsiniz.)Patile

En son Can Dostum tarafından Cuma Tem. 09, 2010 8:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Link..)
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

genel özellikler Empty
MesajKonu: Geri: genel özellikler   genel özellikler Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 8:43 am

Cok Sevimliler Smile Ben almayı dusunuyordum ama evimiz musait olmadıgı icin alamadık Smile
http://candostum.benimforum.org
Lodos

Lodos

genel özellikler Empty
MesajKonu: Geri: genel özellikler   genel özellikler Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 10:38 pm

eeyore demiş ki:
Familya: Av köpeği, avı bulup getiren köpek
Diğer Adları: Labrador Ritrivır
Rengi: Sarı; çikolata rengi; çoğunlukla siyah
Çıkış Yeri: Kanada
Çıkış Tarihi: 1800'ler
Orjinal İşlevi: Suda avı bulup getirme
Günümüzdeki İşlevi: Suda avı bulup getirme, rehber, itaat yarışmaları, bulma getirme saha yarışmaları
Ortalama Ömür: 10-12 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 29-36/25-32 kg
Boy Erkek/Boy Dişi[/b]: 57-62/55-60 cm

Temel Özellikleri
Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. özellikle de suda oynama bayılır.

çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. İnsanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.

Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.

Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.

Neler Yapar?

Koku alma duyusu çok gelişmiştir. Efendisiyle uyum içinde çalışmayı bilir. Bataklık ve sulu arazilerde avı getirme konusunda mükemmeldir. Suya dalma alışkanlığını yüzyıllarca sürdürmüş, ağlarını toplayan balıkçılara yardımcı olmuştur. Soylu, sağlıklı ve dayanıklı bir köpektir.

Labrador Retriever çalışmayı seven enerjik bir köpektir. Bol egzersize gereksinimi vardır. Labrador obur olabilir bu nedenle diyetine ve egzersiz düzeyine dikkat edilmelidir.

Kökeni
Bir zamanlar "St John Köpeği" diye bilinen Labrador Retriever en popüler köpek ırklarından biridir. Kanada, Newfoundland'da geliştirilmiş bir ırktır. Labrador buzlu sulara atlayarak balıkçıların ağlarını kıyıya çekmek için eğitilirdi. 1800'lü yıllarda Labrador'dan Ingiltere'ye getirilen köpeklerin vurulan avı geri getirme güdüleri daha güçlendirildi. Kibar ve sevgi dolu karakteri nedeniyle en iyi aile köpeklerinden biridir.

alıntıdır.

(diğerlerine siteden bakabilirsiniz.)Patile

ben besliyorum ve çokta memnunum.onu almadan önce labradorları tanımazdım Smile pitbull alıcaktım sonra abim 8 günlükken onu getirdi bana.şimdi 6 aylık oldu ve inanılmaz akıllılar.bi komutu 5 dk. da öğretebiliyorsun.Köpek almak isteyenler bu cinsi bi düşünmeli Smile
http://www.havhav.gen.tr

genel özellikler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» genel özellikler
» genel özellikler
» genel özellikler
» genel özellikler
» genel özellikler