Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..

Hayvanlarla Mutlu Bir an..

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

VAN KEDİLERİ =)

3 posters
YazarMesaj
karakedisi
Yeni Pati
Yeni Pati
karakedisi

VAN KEDİLERİ =) Empty
MesajKonu: VAN KEDİLERİ =)   VAN KEDİLERİ =) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 3:02 pm

Zeki, canlı ve insana bağlı bir yapısı vardır. Kendilerini temizlemede büyük bir titizlik gösterirler. Van kedisi iyi bir avcı olmanın yanısıra kendi isteğiyle suda yüzmeyi ve suyla oynamayı seven tek kedi türüdür. İyi bir arkadaş ve oyuncu olmakla beraber kucağa alınmaktan hoşlanmaz. Very Happy
Gözler hafif şekilde basık badem şeklinde ve eğik olarak yüze yerleşmiştir. Göz bebekleri yuvarlak ve belirgindir. Van kedisini çekici kılan özelliklerden birisi de onun gözlerinin rengidir. Her iki gözü mavi, her iki gözü (kehribar sarı renk ve tonları) olabileceği gibi bir gözü mavi diğer gözü kehribar renkte de olabilir.
Genelde ankara kedisiyle karıştırılır. Van kedisinin gözleri badem şeklinde ve kehribar rengindeyken Ankara kedisinin gözleri yuvarlak yapıda ve mavi-sarı renktedir. Van kedisinin yüzü daha yuvarlak, Ankara kedisinin sivridir. Van kedisinin baş ve kuyruk kısmında sarı lekeler bulunur, Ankara kedisi ise genellikle bembeyazdır.
Ve Van kedisinin tüyleri Ankara kedisine göre daha kısadır. cat
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

VAN KEDİLERİ =) Empty
MesajKonu: Geri: VAN KEDİLERİ =)   VAN KEDİLERİ =) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 3:06 pm

Evet haklısınız ..Hic bir kedi suyu sevmezken,sadece van kedileri suya bayılırlar Smile
http://candostum.benimforum.org
DarkLordKain
Meraklı Pati
Meraklı Pati
DarkLordKain

VAN KEDİLERİ =) Empty
MesajKonu: Geri: VAN KEDİLERİ =)   VAN KEDİLERİ =) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 5:33 pm

Yanlış bilmiyorsam kuyruklarından dolayı Ankara kedisinden ayrılıyorlar. Birisininki düz iken birisinin yuvarlak... hangisi hangisi hatırlamıyorum:)
karakedisi
Yeni Pati
Yeni Pati
karakedisi

VAN KEDİLERİ =) Empty
MesajKonu: Geri: VAN KEDİLERİ =)   VAN KEDİLERİ =) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 7:39 pm

ankara kedisi biraz kıvrık oluyo vücuda doğru kıvrımı van kedisininde tilki kuyruğu gibi diyelim ama 2side bol tüylü Very Happy
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

VAN KEDİLERİ =) Empty
MesajKonu: Geri: VAN KEDİLERİ =)   VAN KEDİLERİ =) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 7:44 pm

Hele hele Gozlerine Bitiyorumm cheers cat
http://candostum.benimforum.org

VAN KEDİLERİ =)
1 sayfadaki 1 sayfası