Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayvan Severlerin Bulusma Noktası..

Hayvanlarla Mutlu Bir an..

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

TEKİR KEDİLER :)

+4
dulcetmeuw
Sevimli Pati
uFuk
karakedisi
8 posters
YazarMesaj
karakedisi
Yeni Pati
Yeni Pati
karakedisi

TEKİR KEDİLER :) Empty
MesajKonu: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 9:42 pm

Tekirler diğer kedi ırkları gibi saf bir ırk değillerdir. Adını tüylerinin deseninden almıştır. Evlerde en sık beslenen cins ( bebekken sokakta görüpte hayır kelimesinin kullanılamaması cat ). Fazla bakım gerektirmez haftada bir fırçalanması yeterli olacaktır. Tekirler fazlasıyla özgürlüklerine düşkün ve fazlasıyla oyunculardır. Çok zekilerdir ve istedikleri kesinlikle olmalıdır.. Tabi özgürlük zeka ve oyun biraraya geldiğinde birazcık yaramaz olabilirler.. tongue
uFuk
Co-Admin
Co-Admin
uFuk

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 9:45 pm

Tekirlere birden kanım ısındıSmile çok sağolun güzel paylaşım.
Sevimli Pati
Yeni Pati
Yeni Pati
Sevimli Pati

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 10:01 pm

benim daha önce bir çok tekirim olmuştu ancak tekirlerinin saf ırk olmadıklarını belirtmişsiniz ama daha önce benim saf kan bir tekirim olmuştu study
karakedisi
Yeni Pati
Yeni Pati
karakedisi

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 11:09 pm

hımm yanlış bir bilgi verdim yani Sad
dulcetmeuw

dulcetmeuw

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 12:13 am

Bilgi için teşekkürler =]
Benimde tekir kedim var, özgürlüğüne düşkün yaramaz bir kedi cat
kilicd11
Yeni Pati
Yeni Pati
kilicd11

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:39 am

Nedense hıc tekır kedılere ılgı duymuyuyorum Smile Guzel hayvanlar falan ama hıc boyle kanım ısınmadı Smile Ozellıklerıde ılgıncmıs Smile Benım tarzım genelde beyaz-turuncu karısımı olan kedıler Smile Daha guzel oluyorlar sankı..Smile
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:40 am

Kırmalar cok renkli ve guzel gorunume sahip deildir.
Fakat saf tekirlerin cizgileri kaplan deseninden farkı yoktur Smile
http://candostum.benimforum.org
DarkLordKain
Meraklı Pati
Meraklı Pati
DarkLordKain

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:44 am

kediler beni hiç sevmez, bende onları pek sevmiyorum o yüzden, yaklaşmıyorum pek, öyle anlaşıyoruz:)
Defne13

Defne13

MesajKonu: Tekirler / Kedilerin şahı   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 12:10 pm

Bugün, dünyanın hemen her köşesinde çok yaygın olarak rastlanan, çeşitli renk tonlarındaki evcil tekir kediler, Eski Mısır'ın, Afrika Vahşi Kedisi, ( Felis Sylvestris Lybica) ile Avrupa'nın Mahalli Vahşi Kedisi (Felis Sylvestris Sylverstris)nin karışımından ortaya çıkmış.

Yurdumuzda, pek çok evde beslenen tekir kedilere "Tekir" adı veriliyor yani çok yaygın bir kedi ismi haline gelmiş vaziyette ama şunu da belirtmekte yarar var, evlerde beslenen kedilerin büyük kısmı tekir kedi guruplarından birine ait.

Tekir sözcüğü aslında bir post desenini ifade ediyor. Türkçe'deki Tekir sözcüğünün etimolojik kökeni Eski Yunan ve Latin dillerindeki kaplan anlamındaki tigris sözcüğüne dayanıyor. Yani evinde tekir besleyenler aslında "kaplan" besliyor:) farao
Can Dostum
Admin
Admin
Can Dostum

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 10:49 am

Ne yani ben her sokakta kaplanmı seviyorumm scratch Smile
http://candostum.benimforum.org
karakedisi
Yeni Pati
Yeni Pati
karakedisi

MesajKonu: Geri: TEKİR KEDİLER :)   TEKİR KEDİLER :) Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 11:26 am

hhahaha aynen öle benim bi arkadaşımın kedisi vardı o tekir değil direk kaplandı elimi kolumu parçaladı bi kere Very Happy cat

TEKİR KEDİLER :)
1 sayfadaki 1 sayfası